Non-governmental All-Ukrainian Public Organization
"TV Viewers Association of Parents of Ukraine"

Єдиний в Україні сайт, на якому міститься найпотрібніша і найправдивіша інформація про медіа та кіноіндустрію і завдяки якому кожна сім’я може своїми діями впливати на ефективний захист психофізичного здоров’я своєї дитини, зберегти міць родини, та культурні і духовні надбання країни.

Батьки обирають найкращий телеканал 2017 року

Перший національний
Новий канал
ICTV
СТБ
Тоніс
1+1
Інтер
ТРК "Україна"


Батьки обирають найкращий телеканал для дітей 2017 року

Моя дитина
Малятко TV
Піксель TV
ПлюсПлюс

01.01.2002

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення. Рішення "Про затвердження Системи візуальних позначок класифікації кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована"

НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І
РАДІОМОВЛЕННЯ
Р І Ш Е Н Н Я

18.06.2003 N 781


Про затвердження Системи візуальних позначок класифікації кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована


На виконання Указу Президента України від 15.03.2002 р. “Про невідкладні додаткові заходи щодо зміцнення моральності у суспільстві та утвердження здорового способу життя” відповідно до частини третьої статті 41 Закону України “Про телебачення і радіомовлення” та зважаючи на міжнародний досвід, пропозиції Міністерства культури та мистецтв України, рекомендації учасників спільної наради Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та Міністерства культури і мистецтв України із керівниками телерадіоорганізацій та дистриб’юторських компаній “Кінопоказ та його законодавче регулювання в Україні”, керуючись статтею 21 Закону України “Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення”, Національна рада В И Р І Ш И Л А:

1. Затвердити Систему візуальних позначок класифікації кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована, в цілому (додається).

2. Звернутися до Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації з пропозицією про внесення змін та доповнень до статті 2 Закону України “Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення” щодо прав Національної ради на проведення експертних оцінок кіновідеопродукції з обмеженням глядацької аудиторії.

3. Звернутися до Кабінету Міністрів України з пропозицією про внесення змін та доповнень до постанови Кабінету Міністрів України N 294 від 28.03.2001 р. “Про внесення змін до Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів” про надання додаткових повноважень експертній комісії Міністерства культури та мистецтв України за зверненням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення давати експертну оцінку іншій (крім фільмів) відеопродукції, що містить ознаки, які беруться до уваги при ухваленні рішень про обмеження глядацької аудиторії.

4. Доручити контрольно-аналітичному відділу разом з представниками Національної ради в областях (регіонах) постійно вивчати та аналізувати кіновідеопродукцію, яка викликає підвищений суспільний інтерес та виносити ці питання на розгляд Національної ради.

5. Це рішення довести до відома представників Національної ради в областях (регіонах) і керівників телерадіоорганізацій.

Додаток
до рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення 18.06.2003 N 781


СИСТЕМА візуальних позначок класифікації кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована

Кіновідеопродукція, що транслюється на телеканалах України, поділяється на три категорії, залежно від аудиторії, на яку вона розрахована. Її показ по телебаченню має супроводжуватися відповідними візуальними позначками:

Категорія I — без обмежень аудиторії (загальнодоступна);
зелений колір
Категорія II — перегляд неповнолітніми глядачами рекомендується разом з батьками або з вдома батьків;
жовтий колір
Категорія III — рекомендується тільки для дорослих.
червоний колір

Характеристика категорій:

Категорія I (зелене коло) — охоплює фільми класифікації “ТАК” та “ЗА”, встановленої Міністерством культури і мистецтв України згідно з Положенням про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів.
Фільми категорії I розраховані на глядачів будь-якого віку, в тому числі і на дітей. Вони максимально прийнятні для сімейного перегляду, оскільки порушують теми цікаві та зрозумілі більшості глядачів, незалежно від віку, інтелектуального рівня, світогляду та політичних переконань, соціального стану тощо. Реалії складної дійсності (смерть, страждання, горе, насильство і т. д.) подаються коректно, з максимальною умовністю.
У цих фільмах немає сцен, які можуть негативно впливати на психіку людей, а особливо дітей: натуралістичного показу жорстокості і насильства, фізіології сексу, споживання наркотичних речовин тощо. Допускається естетизована демонстрація оголеного тіла, орієнтована на зразки високого мистецтва.

Категорія II (жовтий трикутник) — стосується фільмів, переглядати які дітям рекомендується спільно з батьками або з дозволу батьків та опікунів. Прирівнюється до фільмів класифікації “14” та “16”, встановленої Міністерством культури і мистецтв України згідно з Положенням про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів.
Фільми цієї категорії можуть мати сцени з обмеженим ступенем насильства та жорстокості (бійки, застосування зброї без надмірного кровопролиття, нещасні випадки та катастрофи). У цих фільмах допустимі епізодичні зображення оголеного тіла, сцен закоханості без сексуальної поведінки, а також використання грубих слів та ненормативної лексики, якщо вона підкреслює належність персонажів до певних прошарків суспільства, присутня в оригіналі за задумом режисера і продиктована розвитком сюжету. Ці сцени повинні бути художньо виразними, їх необхідність має обумовлюватися логікою сценарію. Можуть порушуватися проблеми нетрадиційних сексуальних відносин — за умови, якщо вони вирішуються коректно і тільки на вербальному рівні.
До цієї категорії відносяться також фільми з важливими для сприйняття сюжету сценами, що виходять за межі загальноприйнятної моралі, але мають художню цінність, створені в руслі сучасних течій та напрямів кіномистецтва чи молодіжної субкультури.

Категорія III (червоний квадрат) — охоплює фільми, що рекомендуються тільки для дорослих. Прирівнюється до фільмів класифікації “18” та “21” встановлена Міністерством культури і мистецтв України згідно з Положенням про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів. Це фільми, перегляд яких забороняється особам віком до 18 років.
До цієї категорії належать фільми таких жанрів, як бойовики, трилери, містика, специфічними атрибутами яких є сцени насильства, жорстокості, показ жахливого (часом патологічного) натуралізму. Однак їх наявність має бути виправдана логікою сюжету та втілена на екрані з певною умовністю (з використанням спецефектів, що виключають шокуючий натуралізм).
У фільмах цієї категорії можуть мати місце художньо виправдані епізоди надмірного насильства, в тому числі сексуального, зображення катастроф і жахів, відвертої оголеності (включаючи статеві органи), імітації сексуальних актів, вживання непристойної мови тощо. До цієї категорії належать також фільми, що мають вмотивовані сцени відверто антисоціальної поведінки.
Фільми, заборонені для розповсюдження і демонстрування в Україні та без права показу на телеканалах, не підпадають під жодну категорію.
Під час трансляції візуальна позначка на телеекрані кіновідеопродукції категорій II і III має постійно знаходилися у правому нижньому куті.
Кіновідеопродукція, що відноситься до категорії I, супроводжується відповідною позначкою на телеекранах протягом перших трьох хвилин трансляції.
Телекомпанії зобов’язані подавати візуальні позначки категорій II і III (трикутник та квадрат) в друкованих програмах своїх передач.


 • Кращі фільми для всієї родини • Кращі телеканали для всієї родини

  1. Перший національний

  2. 1+1

  3. ICTV

  4. Інтер • Кращі кінотеатри для всієї родини

  1.Мережа кінотеатрів "Одеса - Кiно"

  2. Розважальний комплекс
  "Дивосвіт" (м.Київ)

  3. Мережа кінотеатрів «Мультиплекс - Холдинг»
 •  УВАГА!  

  Шановні батьки! Просимо Вас у випадку виявлення фактів порушення законодавства України покликаного захищати суспільну мораль, або права неповнолітніх глядачів, слухачів, терміново звернутись до нашої організації із підтверджуючою інформацією (фото-відео зйомка, квитки кінотеатрів, запис телевізійних та радіопередач, тощо). Від Вас залежить європейський вибір, демократія, законність та майбутнє Української Нації. Майбутнє наших дітей в наших руках.


  Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Організація може не поділяти думку авторів. Організація залишає за собою право редагувати надані матеріали.

  Публікація в інших виданнях матеріалів рубрик "колонка Максима Ростоцького" та "Фотогалерея" можлива тільки за умов погодження з автором.

  При використанні матеріалів сайту посилання на нього є обов’язковим.


  © Телеглядацька Асоціація Батьків України, 2004—2006
  Контакт: info@tabu.org.ua

  Створено: Addesign.com.ua, 2006
                                                                  META-Ukraine